Jakie zalety mają buty Memo?

Oryginalne buty Memo mają bardzo wiele zalet, dlatego też w ostatnim czasie tak wielu rodziców decyduje się na ich zakup. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą kupić wygodne, solidne i bezpieczne buty do nauki chodzenia, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na jakie modele postawić.

Szeroki nosek ma znaczenie

Nowoczesne buty Memo posiadają dość szeroki nosek, dzięki któremu zdecydowanie łatwiej jest małemu dziecku stawiać pierwsze kroki. Pamiętać należy o tym, że stopa dziecka skonstruowana jest w taki sposób, że jest nieco szersza właśnie w przedniej części, dlatego też szeroki nosek jest naprawdę bardzo przydatny. Zbyt ciasne buty mogą niestety powodować haluksy. Oryginalne buty Memo do nauki chodzenia mają wzmocniony szeroki nosek, dlatego też jest to wspaniały wybór.

Miękka podeszwa

Podeszwa butów dla dzieci odgrywa bardzo ważną rolę, ale niestety przez wielu rodziców jest ona lekceważona. Dobra podeszwa powinna być dość elastyczna i co najważniejsze nie może zawierać żadnych sztywnych elementów. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby buty Memo do nauki chodzenia można było swobodnie zgiąć na linii stawów środstopnopaliczkowych. Tylko miękka podeszwa umożliwia naturalnych ruch. Przy twardej i sztywnej podeszwie niestety u dziecka może pojawić się tzw. kaczy chód. Jeżeli chodzi o podeszwę, to warto postawić na takie buty, które posiadają dodatkowo specjalną powłokę antypoślizgową. Dzięki takiej powłoce będzie można znacząco zwiększyć bezpieczeństwo dziecka przy nauce chodzenia.