Ściągacz na kolano – niezbędnik każdego sportowca

ŚCIĄGACZ - STABILIZATOR NA KOLANO SPOKEY

Uprawianie sportu jest powszechnie polecane. Aktywność fizyczna przynosi przecież wiele korzyści – poprawia krążenie krwi, redukuje stres, pomaga w walce z nadwagą. Gdy hobby zamieni się w prawdziwą pasję i człowiek zaczyna traktować sport jako styl życia, może dochodzić do częstszych urazów mechanicznych układu kostnego. Szczególnie narażony na kontuzję jest staw kolanowy. Dlaczego? Na podwyższone ryzyko urazu wpływa położenie kolana oraz „dźwiganie” całego ciała. Każdy sportowiec powinien mieć więc w zanadrzu ściągacz na kolano.

Ściągacz opaska na kolana na wypadek przeciążeń

W przypadku wystąpienia dolegliwości bólowych opaska na kolano może odegrać kluczową rolę. Należy pamiętać, że pewne dziedziny sportu charakteryzują się większym użyciem rąk (np. pływanie). Są jednak dyscypliny, takie jak bieganie, czy wspinaczka górska, w których ogromne znaczenie ma praca kończyn dolnych. Stabilizator w formie opaski może zatem zapobiec powstaniu kontuzji. Noszony w celu redukcji jej objawów, skutecznie przyczynia się zaś do regeneracji tkanek.

Ściągacz na kolano – kiedy nosić?

W ściągacz opaskę na kolana (taki model) powinni zaopatrzyć się sportowcy uprawiający dyscypliny, które wymagają wysokiej aktywności nóg. To dlatego podczas oglądania meczu siatkówki na nogach zawodników można zaobserwować charakterystyczne, elastyczne taśmy. W tym sporcie dużo się skacze, staw kolanowy jest więc mocno aktywowany.
Osoby zawodowo zajmujące się sportem dobrze wiedzą, że lepiej jest dmuchać na zimne. Ciało jest w końcu narzędziem ich pracy… Opaskę można nosić także podczas codziennych czynności, ponieważ nie krępuje ona ruchów w obrębie stawu kolanowego.