Orteza kostki sposobem na zwichnięcia i skręcenia

Różnego rodzaju kontuzje wcale nie dotyczą tylko sportowców. Wiele osób, które ze sportem nie mają zbyt wiele wspólnego, boryka się z problemem urazów kostki. Staw skokowy jest bardzo skomplikowany, a co za tym idzie, niezwykle narażony na urazy. Dlatego też urazów w tym obrębie doświadcza prawie każdy, wystarczy źle stanąć i uszkodzenie gotowe.

Leczenie skręconej kostki – stabilizator

Orteza kostki to produkt, który bardzo dobrze sprawdza się u osób borykających się z problemem zwichniętej czy też skręconej kostki, ale również dla osób, które doskonale wiedzą że są narażone na urazy w tym obrębie i pragną zabezpieczyć się przed kontuzją. Stabilizator kostki może szybko zniwelować ból, a przede wszystkim doprowadzić do całkowitego wyleczenia uszkodzonego stawu skokowego. Przy długotrwałym noszeniu ortezy warto wybrać produkt, który będzie wykonany z materiałów przyjaznych dla skóry pacjenta, tak by jej nie podrażniał i nie uczulał.

Jak wybrać dobrą ortezę?

Pragnąc kupić ortezę kostki, najlepiej jest skorzystać z porady specjalisty. W sklepach medycznych pracują zazwyczaj osoby, które świetnie znają się na oferowanym asortymencie, więc mogą w sposób profesjonalny doradzić. W przypadku każdego urazu warto jednak udać się również do lekarza i nie podejmować leczenia na własną rękę. Czasem konieczne jest wykonanie prześwietlenia, by stwierdzić czy na pewno nie doszło do złamania. Źle dobrana orteza może przyprawić o dodatkowy ból, dlatego to niezwykle ważne by poprosić o pomoc specjalistę. Nawet przy złamaniach może okazać się, że gips nie będzie potrzebny. Najsztywniejsze ortezy świetnie sprawdzają się zamiast gipsu i niosą szereg dodatkowych zalet. Przede wszystkim są lżejsze, więc komfort pacjenta jest nieporównywalnie wyższy. Kostka w ortezie ma też możliwość ruchu w bardzo niewielkim zakresie, jest to więc forma pewnej rehabilitacji jeszcze przed zdjęciem usztywniacza.