Na co zwrócić uwagę wybierając gumy do ćwiczeń?

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie. Między innymi dlatego też coraz więcej osób inwestuje w profesjonalne akcesoria do ćwiczenia. Mowa tutaj między innymi o gumach, które przydać mogą się nie tylko przy codziennych treningach, ale również podczas rehabilitacji.

Obciążenie gum oporowych – co trzeba wiedzieć?

Ćwiczenia rehabilitacyjne z wykorzystaniem gumy cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ mięśnie poddawane są nieco innym obciążeniom, niż w przypadku zwykłych ciężarów. Profesjonalne ćwiczenia rehabilitacyjne wymagają również zdecydowanie lepszej kontroli ciała, dlatego też angażowane są dodatkowe mięśnie. Im bardziej rozciągamy gumę oporową do ćwiczenia, tym oczywiście mocniej przeciwstawia się i automatycznie tworzy większy opór. Aby poprawić skuteczność ćwiczeń warto więc postawić na gumy z odpowiednim oporem.

Co oznacza kolor gumy?

Profesjonalna guma do ćwiczeń od renomowanego producenta może mieć różny kolor. Pamiętać należy o tym, że to właśnie od koloru zależy opór danej gumy. Aby guma do ćwiczeń stawiała większy opór podczas treningów, to musi być szersza albo grubsza. Poszczególni producenci dzięki kolorystyce swoich gum do ćwiczeń informują klientów o ich oporze. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że gumy o tym samym kolorze od różnych producentów, mogą mieć nieco inny opór. Z praktycznego punktu widzenia warto mieć kilka modeli gum, ponieważ każda z nich może zdecydowanie lepiej sprawdzić się przy zupełnie innych ćwiczeniach.