Jak wybrać dobry stabilizator nadgarstkowy?

Stabilizator nadgarstka to ostatnimi czasy jeden z najpopularniejszych dodatków do dbania o swój nadgarstek. Cieszy się on ogromną popularnością nie tylko u sportowców, którzy chcą w przypadku bardzo intensywnej gry zadbać o stan swoich nadgarstków, lecz również wśród osób szukających pomocy po prostu na ból nadgarstka związany z długotrwałą pracą przy komputerze. Czym jednak konkretnie jest taki stabilizator oraz jak się go powinno wybierać?

Czym jest stabilizator nadgarstka?

Żeby móc powiedzieć, w jaki sposób powinno się wybrać stabilizator nadgarstka, trzeba najpierw dowiedzieć się, czym on tak naprawdę jest. A jest to swego rodzaju orteza nadgarstka, tylko znacznie mniej zaawansowana – www.megamedic.pl/ortezy-stabilizatory-ortopedyczne/orteza-nadgarstka-stabilizator-na-nadgarstek. Standardowo orteza jest zamiennikiem dla gipsu, czyli jest bardzo sztywna i właściwie unieruchamia cały nadgarstek. Używana jest w przypadku bardzo poważnych urazów oraz po operacji. Stabilizator jest nie tylko o wiele lżejszy i bardziej elastyczny, lecz również może być z powodzeniem stosowny doraźnie, aby przeciwdziałać powstawaniu różnego rodzaju problemów z nadgarstkiem.

Jakie są najważniejsze cechy stabilizatora nadgarstka?

Jakie są zatem najważniejsze cechy dobrego stabilizatora? Przede wszystkim musi on być wykony z dobrego materiału. Odradza się wersje skórzane, które choć ładne, to jednak nie są zbyt praktyczne, ponieważ wymagają częstego ich konserwowania. Tradycyjny materiałowy model wykonany ze specjalnego elastycznego materiału będzie w tym wypadku o wiele lepszy. Co jednak bardzo ważne, koniecznie trzeba dobrać wielkość stabilizatora do odpowiedniego jego zastosowania. Samodzielnie może to być dość trudne, dlatego też warto albo posiłkować się opinią specjalisty, albo też różnego rodzaju poradnikami medycznymi określającymi to, jaka powinna być wielkość stabilizatora względem obecnej dolegliwości lub też uprawianej czynności podczas jego noszenia.