Profesjonalne usztywniacze do nadgarstków

Nadgarstki są stawami, które dość często ulegają urazom. Zwichnięcia, naciągnięcia, skręcenia należą do codzienności sportowców, np. tenisistów lub siatkarzy, zdarzają się też „zwykłym” ludziom. Ból w nadgarstkach może być również spowodowany chorobą reumatyczną, zapaleniem ścięgien lub innymi przypadłościami. W każdym z tych przypadków warto zastosować profesjonalny usztywniacz, który złagodzi ból i przyspieszy procesy regeneracyjne.

Skuteczne usztywnienie stawu

Właściwie dobrany sprzęt ortopedyczny potrafi efektywnie pomóc w wielu typach urazów stawów. Orteza nadgarstka sprawdza się w przypadku kontuzji, obrzęków oraz chorób, których leczenie wymaga dodatkowego usztywnienia. W zależności od potrzeb oraz rodzaju urazu można wybrać usztywniacz z ujęciem kciuka lub bez. Jeśli przypadłość wymaga silniejszej stabilizacji warto zdecydować się na ortezę wyposażoną w wymienne szyny.

Usztywniacz, który zabezpiecza nadgarstek

Orteza nadgarstka sprawia, że dolegliwości bólowe, wywołane chorobą lub urazem stają się dużo mniejsze. Dodatkowo skraca proces leczenia i wspomaga rehabilitację. Należy jednak pamiętać, że ogromne znaczenie ma jakość sprzętu. Usztywniacz musi być elastyczny, ale nie może nadmiernie uciskać stawu. Ważne jest również, aby orteza pozwalała skórze oddychać. Obecnie na rynku można znaleźć modele z wkładkami bioceramicznymi, które dodatkowo poprawiają ukrwienie chorego stawu.